مرکز توانبخشی شرق کرج 09121623463:رپورتاژ: روش های رفع چین و چروک پوست

بهترین کرج فهرست گفتاردرمانی کرج , بهترین کرج درمان تلفظ در کرج , بهترین کرج بهترین کاردرمانی در کرج

مرکز توانبخشی شرق کرج 09121623463:رپورتاژ: روش های رفع چین و چروک پوست

چین و چروک پوست:
در ابتدا لازم است توضیح مختصری درباره اینکه چین و چروک پوست چیست باید ارائه شود. چین و چروک پوست می تواند ناشی از دلایل متعددی باشد، بطور مثال شکست های لایه زیرپوست که در سطح پوست بصورت چین و چروک ظاهر میشوند، یا جای ترمیم شده یک زخم که در مرور زمان به صورت اسکار روی پوست و حتی کهولت سن؛ ظاهر می شود.

روش های رفع چین و چروک پوست:
برای رفع چین و چروک های پوست روش ها و ترفند های مختلفی وجود دارد که از جمله آنها می توان به کشیدن پوست، تزریق ژل زیر پوست، نگه داشتن یا لیفتینگ پوست و یا تحریک پوست با عوامل خارجی (مانند سوزن) برای تحریک به ترمیم و پرتر شدن لایه های زیر پوست؛ اشاره کرد.

دسته بندی های متداول برای روش های زیباسازی پوست:
در امر زیباسازی پوست می توان متُد ها و روش ها را به زیربخش های زیر، دسته بندی کرد:

روش های تهاجمی / غیر تهاجمی
روش های بدون نیاز به عمل جراحی / نیازمند عمل جراحی
در این مقاله ما سعی داریم که به طور اجمالی ۴ روش از مرسوم ترین روش های زیباسازی پوست را، که با مدرن ترین و مجهزترین سیستم ها، توسط کادر مجرب و خبره کلینیک پوست و مو وارسته، خدمتتان ارائه می شود را، معرفی کنیم و در مورد هر یک توضیح دهیم.

بوتاکس:
شاید بتوان بوتاکس را به عنوان شناخته شده ترین روش رفع چین و چروک های صورت در بین ایرانیان نام برد، اما نکته جالب این است که در واقع بوتاکس نام تجاری نوعی پروتئین می باشد، که با وظیفه مختل کردن برخی عصب های حرکتی، به پوست تزریق شده، و با قرار گرفتن در انتهای اعصاب، از انقباض آنها جلوگیری میکند، یا ار بخواهیم دقیق تر بگوییم، از ترشح استیل کولین که وظیفه اش انقباض عضلانی می باشد، جلوگیری میکند.

تزریق بوتاکس

این فرایند علاوه بر جلوگیری کردن در گسترش چین و چروک های پوست، با تکرار و تداوم، منجر به رفع چین و چروک های صورت می شود.

تزریق بوتاکس جزو روش های بدون نیاز به عمل جراحی می باشد و به طور میانگین، حدود ۴ الی ۶ ماه، تاثیش در پوست با فلج کردن و جلوگیری از انقباض، نمایان خواهد بود.

کربوکسی تراپی:
این روش زیباسازی پوست که جزو روش های بدون نیاز به عمل جراحی می باشد و مراجعین می توانند بصورت سرپایی، از این متُد بهره مند شده و مطب زیبایی را ترک کنند.این متُد به نوعی جزو روش های تزریقی و همچنین کشیدن پوست، می شود.

کربوکسی تراپی

روش کار کربوکسی تراپی به این گونه می باشد که با تزریق گاز کربونیک به زیر پوست، سلول های پوستی ادار به آزادسازی اکسیژن می شوند و به این طریق، منابع اکسیژنی زیر پوست فعال می شوند و سلول های پوستی از اکسیژن آزاد شد، بهره می برند.در ضمن، تزریق این گاز به تحریک فیبروبلاست ها منجر می شود که طی آن کلاژن تولید شده و پوست کشیده می شود.

مزوتراپی:
این روش نسبت به دیگر روش های ذکر شده، تهاجمی تر می باشد و برای رفع چین و چروک های پوست و فضای خالی زیر پوست، مناسب است.

مزوتراپی

در روش مزوتراپی، بدون عمل جراحی، مواد هومیوپاتیک به زیر پوست تزریق می شوند و به پر کردن فضای خالی زیر پوست کمک میکنند. دقیقا همان روش و فرآیندی که در تبلیغات کِرِم های ترمیم کننده گفته می شود، اما نکته این است که کِرِم ها قدرت و قابلیت پر کردن فضاها و رفع چین و چروک ها را ندارند. یا می توان اینطور گفت که مزوتراپی، کار کِرِم های ترمیم کننده را واقعا انجام می دهند!

هایفوتراپی:
متُد هایفوتراپی جزو جدید ترین و مدرن ترین متد ها می باشد، این متُد، غیرتهاجمی، بدون درد و بدون نیاز به عمل جراحی است. هایفوتراپی بیشتر برای جلوگیری و رفع شل شدن و افتادگی پوست صورت میگیرد و اثر آن نیز ماندگاری بالایی دارد. از هایفوتراپی در رفع چین و چروک های ناشی از اخم، خطوط خنده، و همچنین خط های برجا مانده کنار لب ها می توان بهره برد.علاوه بر اینها، هایفوتراپی در رفع غبغب، تحریک کلاژن سازی، بالا کشیدن پوست و جوان سازی پوست نیز بسیار کاربردی می باشد.

هایفوتراپی

این متُد به کمک تاباندن امواج فراصوت به سطوح زیرین پوست صورت میگیرد. در واقع این تداخل امواج در زیر پوست است که موجب تحریک سطح پوست و کلاژن سازی و جوان سازی پوست می شود.

بازیگران سریال بی قرار عکس هایی از سریال بی قرار

behtarinalborz.ir

goftardarmanionline.ir

googleimage.ir

hamejaa.ir

medu-karaj.ir

siavashataee.ir

slpnews.ir

autismonline.ir

avalinkaraj.ir

behtarin-entekhab-karaj-siavashataee.ir

behtarinkaraj.ir

goftardarmanikaraj.ir

goftareravan.ir

google-map.ir

googlegame.ir

googlemovies.ir

karaj-medu.ir

kardarmanialborz.ir

kardarmanikaraj.ir

loknatclinic.ir

loknatshekan.ir

neurofeedbackalborz.ir

otalborz.ir

otkaraj.ir

pff-rhs.ir

pooyesh-dar-goftardarmani-karaj.ir

pooyesh-dar-kardarmani-karaj.ir

siavash-ataee.ir

slpkaraj.ir

slponline.ir

speech-therapy.ir

tjhvnvlhkd.ir

 

Related posts