بهترین مرکز توانبخشی سیاوش عطایی در کرج:دیسک کمر بزرگترین خطر سلامتی در کارمندان

غرب تهران , بهترین کرج مراکز گفتار درمانی در کرج , بهترین کرج بهترین گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج گفتاردرمانی کودکان در کرج , بهترین کرج ادرس گفتاردرمانی در کرج , بهترین کرج درمان لکنت زبان در کرج , بهترین کرج گفتار درمانی بزرگسالان در کرج , بهترین کرج درمان لکنت در کرج , بهترین کرج مطب گفتاردرمانی در کرج ,

بهترین مرکز توانبخشی سیاوش عطایی در کرج:دیسک کمر بزرگترین خطر سلامتی در کارمندان
دیسک کمر در کارمندان یکی از شایع‌ترین درد در ناحیه اسکلتی- عضلانی کمردرد بوده و پس از سردرد و دندان‌درد شایع‌ترین درد در میان دیگر افراد جامعه به شمار می‌رود.

کارمندان به دلیل نداشتن فعالیت فیزیکی کافی، بسیار بیشتر از افراد مشغول در کارهای پر‌ تحرک در خطر ابتلا به دیسک کمر هستند.
با رعایت نکات زیر می‌توانید از بروز این مشکل پیشگیری کنید

از نشستن دائمی و یا ایستادن طولانی مدت بپرهیزید
وسایلی که بیشتر از آنها استفاده می‌کنید را نزدیک به خود و در سطحی قرار دهید که مجبور به خم شدن روی میز نباشید
برای جلوگیری از خم کردن گردن، سطح میز را به گونه‌ای تنظیم کنید که کتاب و یا وسایل مورد استفاده به صورت زاویه دار به سمت شما باشند
ارتفاع صندلی باید به گونه‌ای باشد که زانوها همسطح و یا کمی بالاتر از مفاصل ران و باسن قرار گیرند
در هنگام ایستادن، فشار وزنتان را به طور متعادل به جفت پاها منتقل کنید و از جلو دادن شکم پرهیز کنید
در ادامه با مجله اینترنتی دلگرم همراه باشید

90 درصد افراد در تمام دوران زندگی کمر درد را تجربه کرده و با این مشکل مواجه خواهند شد البته باید توجه داشت که موضوع کمر درد صرفا معضل پزشکی نیست و اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و … به شمار می‌رود و تمام جنبه‌های زندگی فرد را در بر می‌گیرد لذا باید به این موضوع توجه خاصی شود.

هر انسان معمولاً 26 مهره در ستون فقرات خود دارد، مهره ها بوسیله صفحات انعطاف پذیری به نام دیسک بین مهره ای از یکدیگر جدا می شوند که این صفحات انعطاف پذیر،منجر به تسهیل در حرکات انسان می شود.

divider

دیسک کمر چیست ؟
اگر بنا به دلایلی از جمله بلند کردن جسم سنگین یا چرخش ناگهانی فرد به ستون فقرات فرد آسیب وارد شود، دیسک از قسمت عقبی خود دچار بیرون زدگی یا فتق شود، این قسمت بیرون زده روی نخاع یا رشته های نخاع فشار وارد می کند و سبب بروز درد در ناحیه کمر با انتشار به پاها می شود که به اصطلاح به آن دیسک کمر می‌گویند، این بیماری سیاتیک نیز خوانده می شود. معمولا اگر درد ایجاد شده در کمر فقط از آسیب دیسک باشد و دیسک جا به جا نشده باشد، بیماری فرد با استراحت و مصرف دارو برطرف خواهد شد.

باریک شدن کانال نخاعی که باعث فشار بر رشته های عصبی نخاع می گردد را تنگی کانال نخاع می نامند. تنگی کانال نخاع بیشتر در قسمت گردن و کمر رخ می دهد، این بیماری بیشتر در افراد مسن مشاهده می شود.

خصوصیات صندلی مناسب برای کارمندان
1. کارفرمایان باید برای هر کارمند صندلی دارای ارتفاع و وضعیت مناسب میز او تهیه کنند. لازم است نوع وظایف کارمند، مثلاً کار با رایانه نیز در نظر گرفته شود.

2. صندلی اداری باید قابل تنظیم باشد تا هر کارمند آن را مناسب راحتی خود تنظیم کند. هرکسی که به مدت طولانی با رایانه کار می کند باید در فواصل منظم به خود استراحتی بدهد تا ماهیچه ها شل شوند و خستگی چشم تسکین یابد.

3. انجام کارهای تکراری در طول روز، مثل کار با صفحه کلید رایانه، می تواند آسیب جسمانی ایجاد کند. در بسیاری موارد، وضعیت درست می تواند آسیب ناشی از حرکات تکراری را کم یا از آن جلوگیری کند.

جلوگیری از کمردرد کارمندان
برای جلوگیری از کمردرد از نشستن دائمی و یا ایستادن طولانی مدت بپرهیزید. هر نیم تا یک ساعت، کمی تحرک، راه رفتن و سپس ادامه ی کار.
وسایلی را که بیشتر استفاده می شوند، نزدیک به خود قرار دهید. سعی کنید وسایل در سطحی باشند که دستیابی به آن ها ساده تر باشد و شما را مجبور نکند روی میز کارتان خم شوید.
به جای خم شدن روی میز کار و چرخاندن سر به پایین، صاف بنشینید. باسن خود را به پشتی صندلی بچسبانید. در صورت لزوم با یک بالشتک کوچک فاصله ی کمر تا پشتی صندلی را پر کنید. سطح میز را به گونه ای اصلاح کنید که به جای گردن شما، کتاب، دفتر یا وسایل مورد استفاده به سمت شما زاویه دار شود.
ارتفاع پایه های صندلی نباید به حدی بلند باشد که زانوهای شما از صندلی آویزان شود، بلکه زانوها هم سطح یا کمی بالاتر از مفصل ران و باسن قرار گیرند. پشتی صندلی باید کمی به سمت عقب زاویه دار باشد (حدود 10 درجه)، همچنین خیلی نرم و یا خیلی سفت نباشد.
برای جلوگیری از کمردرد وقتی که ایستاده اید یا روی صندلی نشسته اید، برای برداشتن وسیله از زمین یا پایین تر از سطح کفی صندلی خم نشوید، چرا که این کار فشار بسیار زیادی به ستون فقرات کمری وارد می آورد.
در زمان ایستادن، سعی کنید فشار وزن به طور متعادل به هر دو پا منتقل شود.
در زمان ایستادن شکم خود را جلو ندهید.
برای جلوگیری از کمردرد از کفش های پاشنه کوتاه (حداکثر 3 سانتی متری ) استفاده کنید. جنس پاشنه نباید خیلی سخت باشد.
تغذیه ی مناسب با جلوگیری از چاقی و افزایش محتوای کلسیم استخوان ها نقش مهمی در پیشگیری از بیماری های ستون فقرات دارد.
باز هم یادآوری می شود که سیگار با کاهش جریان خون ستون فقرات و فعال کردن آنزیم های تخریب کننده دیسک، مشکلات شما را افزایش خواهد داد.
جلوگیری از کمردرد در کاربران کامپیوتر
در بیشتر موارد، مونیتور و کیس آن در سطحی پایینتر قرار دارند و برای استفاده از آن ها به خم شدن به سمت جلو نیاز است، یعنی یکی از حالاتی که فشار وارده بر دیسک بین مهره ای و عناصر کمر را به شدت افزایش می دهد. برای کاهش این ریسک، مونیتور، کیس خود را به گونه ای قرار دهید که مجبور به خم شدن به جلو نباشید، سر شما کاملاً رو به جلو قرار گیرد و بتوانید به راحتی و صاف بنشینید.
برای جلوگیری از کمردرد پس از مدتی کار با رایانه، از روی صندلی خود بلند شوید، کمی راه بروید، و چند حرکت نرمشی انجام دهید، سپس دوباره به کارتان ادامه دهید.
سعی کنید از صندلی های مناسب دسته دار با پشتی بلند و مناسب، سفت و راحت استفاده کنید. باید زانوهای شما در سطح یا کمی بالاتر از مفصل ران قرار گیرد.
ارتفاع پایه های صندلی باید به حدی باشند که باعث آویزان شدن پای شما نشود. بهتر است پشت زانوهایتان به کفی صندلی نچسبد. توصیه می شود برای جلوگیری از کمردرد پشتی صندلی با خط عمود 10 درجه زاویه ی رو به عقب داشته باشد. در صورت لزوم از یک بالشتک کوچک برای حمایت از کمرتان استفاده کنید.

دیسک کمر بزرگترین خطر سلامتی در کارمندان

behtarinalborz.ir

goftardarmanionline.ir

googleimage.ir

hamejaa.ir

medu-karaj.ir

siavashataee.ir

slpnews.ir

autismonline.ir

avalinkaraj.ir

behtarin-entekhab-karaj-siavashataee.ir

behtarinkaraj.ir

goftardarmanikaraj.ir

goftareravan.ir

google-map.ir

googlegame.ir

googlemovies.ir

karaj-medu.ir

kardarmanialborz.ir

kardarmanikaraj.ir

loknatclinic.ir

loknatshekan.ir

neurofeedbackalborz.ir

otalborz.ir

otkaraj.ir

pff-rhs.ir

pooyesh-dar-goftardarmani-karaj.ir

pooyesh-dar-kardarmani-karaj.ir

siavash-ataee.ir

slpkaraj.ir

slponline.ir

speech-therapy.ir

tjhvnvlhkd.ir

 

(سلبریتی های جذاب سیاه پوست) زیباترین زنان سیاه پوست هالیوود (سلبریتی های جذاب سیاه پوست)اس ام اس تبریک تولد برادر | شعر و متن تولدت مبارک داداش عزیزم اس ام اس تبریک تولد برادر | شعر و متن تولدت مبارک داداش عزیزمتجاوز به زنان و دختران جوان در جاده چالوس + اعدام متجاوزان پس از محاکمه تجاوز به زنان و دختران جوان در جاده چالوس +

Related posts